Zapraszamy na MINI WARSZTAT ONLINE
Mini Warsztat Online na temat „Konceptualizacja osobowości borderline w terapii schematów” poprowadzi mgr Magdalena Staniek w dniu 08.03.2025 r. w godzinach 9:00-12:00. Zajęcia odbędą się w formie online (Zoom).
Warsztat jest pierwszym spotkaniem realizowanym w ramach cyklu warsztatów na temat terapii schematów i zaburzeń osobowości borderline. Zaplanowaliśmy dwa warsztaty, na które serdecznie zapraszamy! Istnieje możliwość dołączenia do pojedynczych zajęć lub z góry zapisać się na cały cykl. W planie cyklu odbędą się:
- 08.03.2025 – „Konceptualizacja osobowości borderline w terapii schematów”
- 22.03.2025 – „Jak prowadzić terapię osobowości borderline w nurcie terapii schematów? (kliknij tutaj)
Temat zajęć:
Praca z pacjentami z cechami osobowości borderline może stanowić wyzwanie – emocjonalne zmienności, intensywne relacje i impulsywne zachowania często utrudniają terapię. Jak skutecznie wspierać tych pacjentów? Kluczem jest dogłębne zrozumienie ich schematów, trybów i źródła cierpienia.
Warsztat dostarczy Ci nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim konkretnych umiejętności potrzebnych do pracy z tą grupą pacjentów. Dowiesz się, jak rozpoznawać typowe trudności pacjentów borderline, trafnie identyfikować tryby schematów oraz leżące u ich podłoża wczesne nieadaptacyjne schematy. Nauczysz się dokonywać konceptualizacji zaburzenia osobowości borderline w nurcie terapii schematów.
Program warsztatu:
- Rozpoznawanie typowych skarg i trudności pacjentów z osobowością borderline – dowiesz się, z jakimi problemami najczęściej mierzy się ta grupa pacjentów.
- Identyfikowanie wczesnych nieadaptacyjnych schematów – odkryjesz, jak schematy wpływają na emocje, myśli i zachowania pacjentów.
- Zrozumienie typowych trybów schematów w borderline – dowiesz się, jakie tryby najczęściej pojawiają się u pacjentów z zaburzeniami osobowości borderline, jak je rozpoznawać i jakie pełnią funkcje.
- Konceptualizacja – nauczysz się zbierać i łączyć w całość informacje o schematach, trybach i mechanizmach pacjenta. Dzięki temu zrozumiesz, jak powiązane są ze sobą schematy, tryby i zachowania, co pozwoli na precyzyjne planowanie terapii.