Zakończono szkolenie
TRENING RODZICIELSKI W TERAPII SCHEMATÓW (GEP) – DR JOHN LOUIS
Termin: 01-02.10.2022 w godz. 9:00-16:300
Prowadzący: dr John Louis
Cena: 1200 zł
Uwaga! Do 28.09.2022 obowiązuje promocja i cena obniżona jest do 900 zł!
Warsztat z tłumaczeniem na język polski.
Trening rodzicielski w terapii schematów
TRENING RODZICIELSKI W TERAPII SCHEMATÓW (GEP) – DR JOHN LOUIS
Warsztat na temat „Trening rodzicielski w terapii schematów (GEP)”
odbędzie się w dniach 1-2 października 2022 r., w godzinach 9:00-16:00.
Warsztat zostanie poprowadzony przez dr Johna Louisa.
Zajęcia odbędą się w formie online na platformie Zoom i będą tłumaczone na język polski.
O czym będzie warsztat?
Good Enough Parenting (GEP) to trening rodzicielski stworzony przez dr Johna i Karen Louis, który jako jedyny na świecie oparty jest na terapii schematów. Głównym założeniem GEP jest konstatacja, że niespełnione potrzeby dziecka w okresie dzieciństwa prowadzą do rozwoju nieadaptacyjnych schematów. Trening GEP pozwala krok po kroku uczyć rodziców, w jaki sposób mogą spełniać emocjonalne potrzeby swoich dzieci i w ten sposób zapobiec powstaniu nieadaptacyjnych schematów. W konsekwencji dzięki treningowi rodzice dowiadują się, jak wspierać dzieci w prawidłowym rozwoju emocjonalnym, ulepszać więzi rodzinne i budować zdrowe relacje między jej członkami. Program GEP został stworzony w 2009 roku i od tego momentu dr John wraz Karen wyszkolili ponad 1000 osób pochodzących z Azji, Europy, Ameryki Północnej i Australii oraz z szeregu innych krajów Ameryki Południowej i Środkowej oraz Afryki.
Czego się nauczysz?
- w jaki sposób edukować rodziców, pochodzących z różnych kultur i środowisk, na temat spełniania podstawowych emocjonalnych potrzeb dzieci
- identyfikowania nieadaptacyjnych interakcji, które związane są z negatywnymi schematami i nieprawidłowym zachowaniem dzieci
- poznasz adaptacyjne interakcje, które związane są z pozytywnymi schematami oraz ich dobrym wpływem na funkcjonowanie rodziców i dzieci
- pomagania rodzicom w stawaniu się bardziej świadomymi ich własnych schematówKluczowe zagadnienia warsztatu:
- zapoznasz się z modelem GEP – wpływ różnych czynników na efekty rodzicielstwa
- poznasz podstawowe potrzeby emocjonalne dziecka
- zgłębisz 18 negatywnych schematów oraz poznasz 14 pozytywnych schematów
- dowiesz się, czym są sposoby radzenia sobie z nieadaptacyjnymi schematami
- doświadczysz na czym polegają interakcje budujące vs. niszczące
- nauczysz się jak spełniać podstawowe potrzeby emocjonalne
- jak zapobiec powstawaniu konfliktów
- zdobędziesz umiejętności empatycznego podejścia do dziecka oraz walidacji jego uczuć
- poznasz cztery domeny zasad etyki i moralności
- nauczysz się wzmacniać dziecka adekwatnie do jego wieku
- poznasz różnice między potrzebami vs. zachciankami, prawami vs. przywilejami
- dowiesz się na czym polega różnica między celami skoncentrowanymi na nauce oraz skoncentrowanymi na wynikach
Do kogo kierowany jest warsztat?
- Terapeutów
- Psychologów
- Pedagogów
- Pracowników socjalnych
- Opiekunów społecznych
- Organizatorów kursów przedmałżeńskich
UWAGA! RABAT!
Uczestnicy warsztatu otrzymają dodatkowy kod promocyjny w wysokości 20% na zakup książki współautorstwa dr Johna Louisa – „Potrzeby emocjonalne dziecka” w księgarni www.gwp.pl! Link do książki!
BIOGRAM
dr John Louis
Dr John Philip Louis jest doktorem filozofii (Uniwersytet Stirling w Wielkiej Brytanii), magistrem counsellingu (Uniwersytet Monash w Australii) oraz inżynierem (Uniwersytet City w Wielkiej Brytanii), a także terapeutą terapii schematów, superwizorem oraz trenerem certyfikowanym przez International Society of Schema Therapy (ISST). W 2009 roku uczył się i zdobywał doświadczenie bezpośrednio od dr. Jeffreya Younga – twórcy terapii schematów. Od tego czasu dr Louis prowadzi liczne treningi i warsztaty w zakresie terapii schematów, występując również na wielu konferencjach ISST.
Poza pracą jako terapeuta schematów dr John Louis stworzył i dokonał walidacji licznych psychologicznych narzędzi związanych z modelem rodzicielskim m.in. mierzący pozytywne schematy “The Young Positive Schema Questionnaire” (YPSQ), badający przeszłe wzorce rodzic-dziecko “Positive Parenting Schema Questionnaire” (PPSI), a także pracował nad aktualizacją Young Parenting Inventory i stworzył jego najnowszą wersję, która znana jest jako YPI-R3. Dr Louis jest zarejestrowany jako doradca i superwizor w Stowarzyszeniu Counsellingu w Singapurze (http://sacsingapore.org/).
Dr John Louis przez 35 lat pracował jako duszpasterz (dwa lata w Londynie i 22 lata w południowo-wschodnim regionie Azji). Obecnie istnieje ponad 60 kościołów wraz z 8000 członkami pochodzącymi z Malezji, Tajlandii, Wietnamu, Japonii, Indonezji i Singapuru (https://centralchristianchurch.sg/). Opiekę nad rozwojem organizacji przejęła młodsza generacja, która w pełni nią zarządza.
Wraz z żoną Karen stworzyli program rodzicielki “Good Enough Parenting (GEP)” oparty na założeniach terapii schematów, który jest szeroko stosowany w kościelnych i świeckich organizacjach na całym świecie m.in w Malezji, Singapurze, Indonezji, Stanach Zjednoczonych, Wietnamie, Indiach, Japonii, Chinach, Skandynawii, Rosji, Ukrainie, częściach Afryki i Ameryce Środkowej i Południowej (https://goodenoughparenting.com/).
Jedna z książek autorstwa Karen i Johna Louisa na temat stosowania metod GEP w celu wpierania prawidłowego rozwoju emocjonalnego dzieci została przetłumaczona na język polski, a jej tytuł brzmi „Potrzeby emocjonalne dziecka. Praktyczny poradnik dla rodziców i specjalistów” (https://www.gwp.pl/potrzeby-emocjonalne-dziecka-praktyczny-poradnik-dla-rodzicow-i-specjalistow.html).
Zgłoszenia
JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTAT?
Cena warsztatu: 1200 zł
UWAGA! Przy zapisie i dokonaniu opłaty do 28.09.2022 obowiązuje promocja i opłata obniżona jest do 900 zł!
W celu zapisania się prosimy o:
1. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego – kliknij tutaj
2. Dokonanie opłaty na poniższy numer konta w wysokości 900 zł (przy płatności do 28.09.2022)
Dane konta:
PKO BP SA 98 1020 1156 0000 7702 0010 7425
Tytuł przelewu: Imię i Nazwisko GEP 1-2.10.2022
Staramy się odpowiadać tak szybko jak to możliwe, dlatego jeśli nie otrzymają Państwo od nas odpowiedzi w ciągu tygodnia od wysłania wiadomości, może być to spowodowane błędem technicznym. W takim przypadku prosimy o bezpośredni kontakt: maleszkolenia@ctpb.pl lub szkola@ctpb.pl