Zakończono szkolenie

Zapraszamy do udziału w wyjątkowych zajęciach dotyczących psychoterapii pacjentów LGBTQ+, prowadzonych przez specjalistów w zakresie pomocy osobom LGBTQ+ oraz ich bliskich.
Zapraszamy do udziału w warsztacie pozwalającym na wymianę wiedzy i doświadczeń w międzynarodowym zespole!
Zajęcia prowadzone są w formie on-line i tłumaczone są na język polski.
Offer Maurer
Dr Offer Maurer jest psychologiem klinicznym i dyrektorem w programie ,,Nowa Fala w Psychoterapii” w Centrum Interdyscyplinarnym (IDC) Hertzeliya i założycielem zespołu terapeutów dla osób homoseksualnych. Pierwszego Instytutu Psychoterapii w Izraelu, specjalizującego się w pomocy psychoterapeutycznej dla osób homoseksualnych. Jest współzałożycielem Izraelskiego Instytutu Terapii Schematów oraz byłym przewodniczącym Izraelskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Psychoanalizy Relacyjnej i Psychoterapii. Dr Maurer uczestniczy jako wykładowca w międzynarodowych programach dotyczących zagadnień LGBTQ+, terapii schematów i integracji psychoterapii.
Michal Schoenberg-Taz
Dr Michal Schoenberg-Taz jest psychologiem i psychoterapeutą, wykładowczynią w programie ,,Nowa Fala w Psychoterapii” w Centrum Interdyscyplinarnym (IDC) Hertzeliya oraz wykładowczynią w programie dotyczącym arteterapii w Seminar-HaKibbutizm College (Tel Aviv). Posiada długoletnie doświadczenie w pracy klinicznej, kładąc szczególny nacisk na kwestie płci i seksualności w procesie terapeutycznym.
Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej zaprasza na warsztat „Psychoterapia pacjentów LGBTQ+” prowadzony przez:
Oferra Maurera i Michal Schoenberg-Taz.
Ze względu na specyfikę treści jaka często wnoszona jest przez pacjentów LGBTQ podczas sesji, poza podstawową wiedzą i umiejętnościami terapeutycznymi, psychoterapia z udziałem lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer wymaga głębokiej znajomości mechanizmów i schematów utrwalonych w ciągu życia pacjenta.
Podczas warsztatu będziemy dążyć do stworzenia bezpiecznej przestrzeni, w której uczestnicy będą mogli dzielić się dylematami, trudnościami, a także sukcesami w pracy klinicznej z klientami LGBTQ+. Duży nacisk zostanie położony również na przykłady kliniczne.
Zajęcia odbywają się on-line
09:00-11:00 Dzieciństwo osób LGBTQ+
Szczególnie: integracja pojęć miłości oraz seksualności – kliniczne implikacje
11:00-11:30 Przerwa kawowa
11:30-13:30 Budowanie tożsamości: od dysocjacji do konfliktu i możliwego do zaakceptowania rozwiązania.
Szczególnie: ukrywanie orientacji i coming-out
13:30-14:00 Przerwa obiadowa
14:00-15:30 Praca terapeutyczna nad akceptacją i rozwojem tożsamości płciowej
Szczególnie: utrata i żałoba w procesie transpłciowym
15:30-15:45 Przerwa kawowa
15:45-16:30 Dyskusja nad poruszonymi tematami w czasie warsztatu, w oparciu o przykłady kliniczne doświadczenia prowadzących i uczestników